Çeşme turizmcileri sezondan umutlu | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
Çeşme turizmcileri sezondan umutlu
Turizm'in gözbebeği Çeşme’de yaz sezonu beklentileri konusunda bir açıklama da, Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge’den geldi.

Çeşme'de yaz sezonu beklentileri konusunda bir izah da Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge'den geldi. Belge, "Bu yaz sezonunun, her şeye karşın geçen senesi aratmayacağına inanıyorum. Hem de netlikle geçen senesi geçeceğini söyleyebilirim" diye konuştu.

Turizm sektörü, bu yıldan umutlu. Bütün gayretlerinin Çeşme turizmi ve Türkiye turizmi için olduğunun vurgulayan Belge, "Çeşme turizminin yoğun dönemi 2-3 ay. Bunu neden daha fazla uzatmayalım? Mesela, Çeşme Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Dalgıç'ın Çeşme'ye kazandırdığı, Çeşme turizmine büyük katkı sağlayan Alaçatı Ot Şenliği var. Çeşme Belediyesi'nin '9 Durak 9 Tecrübe' projesinin Çeşme turizmine katkısı yadsınamaz. Bu tür şenlikler olacak. Şenlikler Çeşme'nin olmazsa olmazı. Bu yaz sezonunun, her şeye rağmen geçen senesi aratmayacağına inanıyorum. Hem de netlikle geçen senesi geçeceğini söyleyebilirim. Türkiye'de turizm açısından olağandışı bir şey beklemiyorum.
 

 

 

 

kez görüntülendi. / -- tarihinde eklendi.