EMİTT Fuarı Çeşme Standı Göz Doldurdu | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
EMİTT Fuarı Çeşme Standı Göz Doldurdu

Çeşme Belediyesi liderliğinde ​hazırlanan, ÇEŞTOB, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Alaçatı Turizm Derneği'nin destek olduğu, Çeşme'nin özelliklerinin öne çıkarıldığı özgün dekoruyla dikkatleri üzerine Çeşme standı, fuarın ilk gününden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Fuar ziyaretçileri, caz müziği eşliğinde verilen kokteylde de Çeşme standını kine kin doldurdular. Kokteylde ziyaretçileri, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri ve turistik otellerin yetkilileri ağırladılar. Çeşme'de geçmiş dönemde görev yapan daha önceki Emniyet Müdürü Hakan Becel de kokteyl süresince Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve meslektaşı Kaza Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer ile sohbet etti.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel ve turistik otellerin yetkilileri, fuar müddetince Çeşme standının ziyaretçileri ile yakından ilgilenirken, Çeşme ve turistik oteller ile ilgili bilgi verdiler. Ziyaretçilere çok sayıda tanıtıcı broşür de dağıtıldı.

"2018 İYİ BİR SENE OLACAK"

EMITT fuarı ve 2018 turizmi beklentileri ile ilgili izahta bulunan ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, EMITT fuarının Çeşme turizmi için çok ehemmiyet taşıdığını belirterek, "EMITT, iç turizm için ehemmiyetli bir fuar. Çeşme olarak geçtiğimiz sene yedi turizm fuarına katıldık. Her turizm fuarına katılmaya önem veriyoruz. Ayrı olarak ülke dışında, Almanya, Hollanda, İngiltere, İran gibi ülkelerde açılan turizm fuarlarına da katılarak Çeşme'yi tanıtmaya çalışıyoruz. Bu tanıtımlarla, her geçen yıl, Çeşme turizminde artış kaydediliyor. O nedenle fuarları yakından izleyerek, katılıyoruz. En ehemmiyetli fuarlardan birisi olan EMITT, her sene üstüne koyarak büyüyor. Bizim tek dileğimiz, 2018'in 2017 seneninden daha iyi bir sene olması ve yaşanan sıkıntılardan en az etkilenmesi. Türkiye'nin rizikolu ülke olarak görülmemesi arayışı içindeyiz. İngiltere'de yüzde 40 artış gözlerken, Almanya, Hollanda ve Rusya pazarında da ehemmiyetli artış gözlemliyoruz. 2014-2015 senelerinde yaşadığımız turizm rakamlarını yakalamayı bekliyoruz. 2018 sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz. 2018, iyi bir yıl olacak" dedi.

"ÜLKE DIŞINDA ALAKA ÇOK YOĞUN"

Ülke dışında açılan fuarlarda Çeşme'ye yoğun alaka olduğunu vurgulayan Veysi Öncel, "Bilhassa İngiltere ve Hollanda fuarlarında ilgi çok büyüktü. Turistlerin Türkiye alışkanlıkları var. Bu alışkanlıklarından dolayı Çeşme'den vazgeçemiyorlar. Türkiye'ye gelemedikleri için çok üzgünlerdi. Bu yıl rotalarını Türkiye'ye çevirdiklerini gördük. 2018'in diğer yıllardan çok daha iyi olacağını umut ediyoruz. Çeşme için 2017 yılı iyiydi. Fakat 2018'in çok daha iyi olacağı beklentisi içindeyiz" diye konuştu.

"ALAÇATI OT ŞENLİĞİ İÇİN REZERVASYONLAR YÜZDE 70'E ERİŞTİ"

Sömestr tatili hasebiyle açık olan otellerdeki doluluk oranının yüzde 80'i bulduğunu izah eden ÇEŞTOB Başkanı Öncel, "Bu dolulukla, 'Çeşme'de turizm iki ay' diyenlere iyi bir cevaplamış oluyoruz. Sevgililer Günü'nde yeniden otellerimiz alaka çok büyük. Arkasından da Alaçatı Ot Şenliği geliyor. Alaçatı Şenliği hasebiyle yaptığımız rezervasyonlar şimdiden yüzde 70'e erişti. Alaçatı Ot Şenliği ile beraber sezon da başlamış olacak. Çeşme turizminin eskisinden çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

"ÇEŞME'NİN GELECEĞİ AÇIK"

Çeşme standının özgünlüğünün de dikkatleri çektiğini vurgulayan Öncel, "Standımız, bir firma tarafından özel olarak dekore edildi. Çeşme Belediyemizin büyük katkısı ile stant hazırlandı. Bizler de ÇEŞTOB, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Alaçatı Turizm Derneği olarak katkı koyduk. Çeşme'deki bu birlik ve beraberlik, son derece güzel. Bütün emelimiz, Çeşme'yi ileriye taşımak. Çeşme turizmini en üst düzeylere çıkarmayı amaçlıyoruz. Termal rehabilitasyon merkezimiz de açıldıktan sonra, yeni ve büyük tesislerin de Çeşme turizmine katılması ile, Çeşme isminden çok daha fazla söz ettirecek. Çeşme'nin geleceği açık" diyerek sözlerini bitirdi.

kez görüntülendi. / -- tarihinde eklendi.