Bilgilendirme | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
  Kategorisi
  AlacatiCesme.Com Sitesi Özellikleri DETAY
  AlacatiCesme.Com ...

    Merhaba, Alacaticesme.com sitemiz, bölgesel bir firma rehberi ve aynı zamanda bölgesel haber, blog yazıları, ilanlar ve ihalelerin yer aldığı genel bir ilçe portalıdır.  Sitemiz aracılığı ile yapabilecekleriniz şu şekildedir :  Üye olduktan sonra firmanızı ekleyebilirsiniz. Üye olduktans sonra şahsi veya kurumsal ilanlarınızı verebilirsiniz. Üye oldultan sonra, sunduğunuz kampanya tarzı fırsatlarınızı yayınlayabilirsiniz. Üye olduktan sonra, etkinliklerinizi paylaşabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin veya müşterilerinizin yorumlarına ulaşabilir, değerlendirme alabilirsiniz. Üye olarak faydalabileceğiniz avantajları kısaca buradan görebilirsiniz. Üyelik Paketleri  Ayrıca, bölgemizin gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz. Aktif bir sosyal site tarzında yapılandırılan sitemiz sayesinde, site içi mesajlaşma yapabilirsiniz. Müşteri portföyünüzü geliştirebilir, onlarla sürekli iletişimde de kalabilirsiniz. Kişisel üyelik açarak, sınırlı özelliklerimizden faydalanabilirsiniz. Kişisel üyeliğimiz yani Bireysel Üyelik paketimiz ücretsizdir.  Daha fazla özelliklere sahip üyelik tiplerimizden 1 senelik satın aldığınızda, belirtildiği miktarlarda avantajları kullanabilirsiniz.   

  Sitemize köşe yazarları aranıyor DETAY
  Sitemize köşe ...

  Merhaba,   Sitemize köşe yazarları arıyoruz! Evet... Yazmayı , Alaçatı'yı, Doğa'yı , Etkinlikleri, Kültür & Sanat'ı seven - ilgilenen herkesi sitemize bekleriz. Herhangi bir sınırlama yoktur. Dilediği her konuda , her zaman yazabilir.  Köşe yazarlığı karşılığında ;  varsa işletmesinin reklamını anlaşacağımız süre boyunca sitemizin ana sayfasındaki reklam alanlarından birinde yayınlayabiliriz.    Müracat için , sitemize üye olduktan sonra, iletişim formu aracılığı ile iletişim kurabilir. Saygılar, sevgiler...  

  Çeşme ve Alaçatı İş ve Eleman İlanları DETAY
  Çeşme ve ...

  Çeşme ve Alaçatı'da İş ve Eleman İlanları Türkiye'nin bilinen gözde turizm mekânlarından olan Çeşme ve Alaçatı için; hem sezon boyu hem yıl boyu işletmelerin kalifiye eleman ihtiyaçları için birçok iş ilanı verilmektedir. Özellikle turizm sektöründe baş gösteren; deneyimli ve işi bilen eleman ihtiyacı Türkiye'nin her turizm bölgesinde arttığı gibi Çeşme ve Alaçatı'da da yıldan yıla artmaktadır. Turizm işletmeleri, hizmet sektörünün genel yapısı icabı; memnuniyet ilkesi üzerinden hizmet verir. Buda ; her sektörün kalifiye eleman ihtiyacında olduğu gibi; donanımlı elemanlar gereğini vurgular. alacaticesme.com , tam da bu aşamada; hem işletmelerin eleman ihtiyaçlarını , hemde bölgemiz insanlarının iş ihtiyaçlarını birbirlerine ulaştırmaları amacıyla, tüm üye firma ve kişilerine iş ve eleman ilanları yayınlama olanağı sunmaktadır. Üye olduktan sonra; üyeliğinizi aktif hale getirerek, ilan verme alanımızda gerekli formları doldurarak, kolayca ilan çıkabilirsiniz. Site editörlerinin onayı sonrası, ilanınız en kısa sürede yayına hazır olur ve site üzerinden yayınlanmaya başlar. Sizde; hem işletmenizin ihtiyaçlarını düşünürek hemde ilerisi için kendi eleman CV bankanızı oluşturmak amacıyla ilanlarınızı hemen verebilirsiniz. Ve; bölgenizdeki işletmelerin eleman ihtiyaçlarına gözatarak, kendiniz için en uygun işi kolayca bulabilirsiniz. Sitemiz bu konuda; Bireysel ( Ücretsiz ) üyelik paketi ile; herhangi bir ücret söz konuzu olmaksızın sizlere bu imkanı vermektedir. Hemen sitemize üye olun ve ihtiyacınız olan ilanları eklemeye başlayın.

  Günlük - Haftalık - Sezonluk Kiralık Ev Alaçatı DETAY
  Günlük - ...

  Türkiye turizmi için oldukça önemli bir yeri olan Alaçatı'da ; herkes gibi uzun süreli tatil için düşünülen natiflerden birisi günlük kiralık evler kiralamaktır. Aynı zamanda;  günlük kiralayabileceğiniz gibi; haftalık, aylık ve sezonluk olarak ev kiralamanız mümkündür.  Birçok tipte ev kiralamanız mümkün olmakla beraber, oda veya villa kiralamanızda mümkün. Ailecek geçirilecek zamanlar için en uygunu her zaman için uygun fiyatlı bir villa ile; tatil planlarınızı hayata geçirmektir. Apart ve Butik Oteller'in çok olmasına rağmen , sezon içerisinde talebin fazlalığından dolayı, fiyatların beklenilenin üzerinde olması birçok yerli ve yabancı turisti günlük kiralık eve yöneltiyor. Yazının başında değindiğimiz gibi haftalık kiralık ev , aylık kiralık ev veya sezonluk kiralık ev seçenekleri de her zaman için Alaçatı'da mümkündür. Bu konuda ister kendi evinizin ilanını vermek, ister verilen ilanlara göz gezdirmek için ilan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, alacaticesme.com 'da ilan vermek her zaman ücretsiz!

  Besin zehirlenmesine dikkat DETAY
  Besin ...

  Dr. Sinan Akkurt, bilhassa et ürünlerinin az pişmiş, içi çiğ kalmış veyahut yanık halde tüketilmemesi ile ilgili mangalcıları uyardı. Mangalın temiz olması, üzerinde yemek artıkları barındırmaması, gıdaların harlı ateş yerine kor üzerinde ağır ağır pişirilmesi gerektiğini söyleyen Dr. Sinan Akkurt, etin yanı sıra kısır, salatalar, süt ve yumurta içeren börek, pasta gibi yiyeceklerin soğutma kaplarında saklanmaması vaziyetinde zehirlenmeye sebep olduğuna dikkat çekti. Mangal yaparken çok dikkatli ve titiz olunması gerektiğini vurgulayan Dr. Sinan Akkurt, "Etler alevli kömür üzerinde değil, kor haline gelmiş kömür üzerinde pişirilmezse zehirlenme rizikosu çok yüksektir. Çok alevli ateşte pişirilen etler, hem içi çiğ kalacağından, hem de kömür alevi hasebiyle sıhhatimizi tehdit eder. Bilhassa kömürün üzerine damlayan yağların yanması neticeninde ortaya çıkan kimyevilerin solunması ya da yapıştığı etlerin yenmesi kanserojendir." diye konuştu. Yiyeceklerin sıcakta çok hızlı bozulduğuna dikkat çeken Dr. Sinan Akkurt, sadece et değil, kısır, börek, pasta, salata çeşitleri, sandviç gibi ürünlerin de bu açıdan tehlikeli olduğuna, yüzde yüz soğutucu ya da buzda bekletilmesi, bu soğukken bekletilmeden tüketilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Sıcak hava ve nemin bu gibi besin maddelerinde birkaç saat içinde milyonlarca bakteri oluşturabileceğini izah etti. PİKNİK HİJYENİ İÇİN BUNLARA DİKKAT Bozulan gıdaların yanı sıra çok fazla çeşidin karıştırılıp yenmesi vaziyetinde da mide meseleleri yaşanacağına dikkat çeken Dr. Akkurt, ayrı olarak "Plastik yerine cam tabak, bardak seçenek etmeli, bilhassa sıcak yiyecek ve içecekleri plastik kaplarda tutmamalıyız. Ellerimizi daimi yıkamalıyız." diye konuştu. Piknik alanlarındaki çeşme sularının insan/hayvan dışkısı veyahut atıklarına karışmış olabileceğini anımsadan Dr. Akkurt, içme suyu olarak kullanılmasa dahi kirli suyla yıkanan sebze meyvelerin de mikrop bulaştırabileceğini belirtti. Hazır satılan buzların da bu emin bir kaynaktan tedarik edilmemişse kirli sudanyapılması suretiyle ishal, bulantı, kusma yakıntılarına sebep olabileceğini ifade etti. Sıcak havada içki ve yanı sıra çay, kahve, kola gibi içeceklerin vücudun su kaybını hızlandırdığını izah eden Dr. Akkurt, bilhassa güneş altında iken susuzluk ve sıcaklığın su ile, uygun soğutma şartları sağlanabiliyor ise ayran, maden suyu, kefir, limonata, süt, buzlu kahve, soğuk nebat çayları ile giderilmesini önerdi. Dr. Akkurt, "Üç dilim karpuz sizi hemen deşarj olur. Kalsiyum ve mineral zengini sodalı ayran uzun müddetli serinlik sağlar. Kiraz, şeftali, siyah üzüm gibi meyveler sıcaklığı keser." şeklinde konuştu.

  Sitemizde rastladığınız sorunlar hakkında DETAY
  Sitemizde ...

  Sayın Site Üyelerimiz & Ziyaretçilerimiz;   Sitemiz çok yeni olduğundan , elbetteki bazı sorunlar çıkacaktır. Geliştiriler olarak, kullanıcı olan sizlerde bu konuda yardıma ihtiyacımız var. Sitemiz üzerinden kullanımınızda , yaşadığınız herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen bunu bize iletin. İletmenizle beraber, sorunlar ivedilikle halledilecektir. Bu konuda yardımlarınızı rica eder, iyi çalışmalar dileriz.  

  Çeşme turizmcileri sezondan umutlu DETAY
  Çeşme ...

  Turizm'in gözbebeği Çeşme’de yaz sezonu beklentileri konusunda bir açıklama da, Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge’den geldi. Çeşme'de yaz sezonu beklentileri konusunda bir izah da Boyalık Beach Otel Genel Müdürü Orhan Belge'den geldi. Belge, "Bu yaz sezonunun, her şeye karşın geçen senesi aratmayacağına inanıyorum. Hem de netlikle geçen senesi geçeceğini söyleyebilirim" diye konuştu. Turizm sektörü, bu yıldan umutlu. Bütün gayretlerinin Çeşme turizmi ve Türkiye turizmi için olduğunun vurgulayan Belge, "Çeşme turizminin yoğun dönemi 2-3 ay. Bunu neden daha fazla uzatmayalım? Mesela, Çeşme Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Dalgıç'ın Çeşme'ye kazandırdığı, Çeşme turizmine büyük katkı sağlayan Alaçatı Ot Şenliği var. Çeşme Belediyesi'nin '9 Durak 9 Tecrübe' projesinin Çeşme turizmine katkısı yadsınamaz. Bu tür şenlikler olacak. Şenlikler Çeşme'nin olmazsa olmazı. Bu yaz sezonunun, her şeye rağmen geçen senesi aratmayacağına inanıyorum. Hem de netlikle geçen senesi geçeceğini söyleyebilirim. Türkiye'de turizm açısından olağandışı bir şey beklemiyorum.