Çeşme Haberleri | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
  Çeşme Haberleri Kategorisi
  Avrupanın En Büyük Açık Balıkçılık Turnuvası Alaçatı da sona erdi DETAY
  Avrupanın En ...

  Bu sene 11.'si tertip eden turnuvada, iş dünyasının önde gelen isimleri profesyonel sporcular ile yarıştı. Alaçatı'da tertip eden turnuvada En Büyük Balık ödülünü 87 kilogramlık balıkla Tornado isimli teknede yarışan Mahmut Özgener ve ekibi aldı. Bu sene 11.'sine imza atılan ve bir denizcilik klasiğine dönüşen Turkcell Platinum Alaçatı Beynelmilel Balıkçılık Turnuvası Çeşme Alaçatı'da 80 teknenin katılımıyla 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Takriben 300 kişinin kayıt yaptırdığı turnuvada Uğur Işık, Turgut Konukoğlu, Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, Mahmut Özgener, Kürşad Tüzmen, Bülent Akgerman, Enis Ülgen, Sinan Kosif ve Cefi Kamhi gibi iş dünyasının tanınan simaları bulundu. Şampiyon 87 kiloluk balıkla Tornado ekibi oldu Hakem kurulunun değerlendirmeleriyle neticelerin izah ettiği turnuvada en büyük balığı yakalayan ve dereceye giren diğer ekiplere 8 Ekim'de Port Alaçatı'da tertip eden merasimle ödülleri verildi. Tornado teknesinde yarışan Türkiye Futbol Federasyonu daha önceki başkanı Mahmut Özgener ve ekibi turnuvanın ilk günü yakaladığı 87 kilogramlık balıkla En Büyük Balık ödülünün sahibi oldu. Özgener'e ödülünü Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu verdi. Yapılan puanlamaya göre genel sıralamada X-Shark birinci, Tornado ikinci, Whale Rider üçüncü oldular. İlk gününden itibaren yabancı katılımcıların gösterdiği büyük alakayla beynelmilel olma özelliğini taşıyan Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, bu yıl da dünyanın çeşitli yerlerinden bir hayli yarışmacıyı ağırladı. Kazakistan, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, İtalya ve diğer komşu ülkelerden de katılımcıların olduğu organizasyonda bilhassa bu işin ustası olan Güney Afrika ve Yunan Adalarından gelen ekipler yarışmanın rekabet düzeyini yükseltti. Ekiplerin 6 ve 8 Ekim tarihlerinde denize açıldığı Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası, 8 Ekim Pazar günü 19.30'da başlayan ödül merasimi ve kapanış partisiyle bitti.

  Mülteci taşıyan bot Çeşme semalarında battı DETAY
  Mülteci taşıyan ...

  İzmir'in Çeşme kazasında, içerisinde yasaya aykırı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen sığınmacıların olduğu bot battı. Olayda 5'i çocuk 7'i kişi yaşamını yitirdi. Kurtarılan 9 kişi Çeşme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 5'İ ÇOCUK 7 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Olayda 5'i çocuk 7 kişi yaşamını yitirirken, kurtarılan 9 kişi Çeşme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. SAHİL GÜVENLİK, BÖLGEYE BOTLAR VE HELİKOPTERLER GÖNDERDİ Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Karaada yakınlarında bir botun battığı ihbarı üzerine bölgeye botlar ve helikopterler gönderdi. 9 KİŞİ BOĞULMAK ÜZEREYKEN KURTARILDI Botun battığı bölgeye erişen ekipler, yaptıkları çalışmada 5'i çocuk 7 kişinin yaşamını yitirdiğini tespit ederken, 9 kişiyi boğulmak üzereyken kurtardı. Kurtarılan 4'ü Irak, 3'ü Somali, 2'si Suriye tebaalı 9 kişi ÇeşmeDevlet Hastanesi'ne kaldırıldı. BOTUN BATMAYA BAŞLAMASIYLA TÜRK ORGANİZATÖRÜN KAÇTIĞI SÖYLENDİ Kurtarılanlar, botta 17 kişinin bulunduğunu ve botun batmaya başlamasıyla beraber Türk organizatörün kaçtığını söyledi. Kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

  Motora çarpmamak için hayatını tehye attı DETAY
  Motora çarpmamak ...

  İzmir'in Çeşme kazasında, önüne çıkan motora çarpmamak için direksiyonunu aniden sağa kıran sürücü, yan yatan aracından eşiyle beraber ufak sıyrıklarla kurtuldu. Edibilen bilgiye göre, saat 17.30 sıralarında, 35 RCH 30 plakalı aracıyla etraf yolundan Çeşme Marina yönüne giden Erdoğan Mübarek, otogar ışıkları yakınında aniden önüne geçen motorlu sürücüye çarpmamak için direksiyonunu aniden sağa kırdı. Kontrolden çıkan araç, kendi çevreninde dönerek yan yattı. Aracın sürücüsü Erdoğan Mübarek ve eşi Emine Mübarek, çevreden yardıma koşan yurttaşlarca yan yatan araçtan çıkarıldı. Sürücü Erdoğan Mübarek'nun dirseklerinde hafif sıyrıklar oluşurken, eşi Emine Mübarek'nun ise aracın yan yatmasının tesiriyle kaşında açılma oldu. Emine Mübarek, rehabilitasyonu için ambulansla Çeşme Devlet Hastanesine gönderildi.

  220 liralık Hande Yener Hamburgeri DETAY
  220 liralık Hande ...

  Yaz aylarında küçük İstanbul'a dönüşen Bodrum-Çeşme'de 100 liraya lahmacun görgüsüzlüğüne, Hande Yener'in mekanındaki 220 liralık hamburger rakip oldu. Çeşme, Bodrum, Alaçatı ve daha nicesi. Tatil sezonunun açılışıyla beraber ünsü isimlerin gittiği bölgeler cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Tatil yöresi bu merkezler tanınmış isimleri ağırladığı kadar el yakan ücretleriyle da sık sık gündeme geliyor. YEMEK ÜCRETLERİ EL YAKIYOR: LAHMACUN+ AYRAN 100 LİRA Bodrum Türkbükü, Yalıkavak veya Çeşme - Alaçatı'da bir öğün yeme yemek bazı vakit 250 liraya kadar erişebiliyor. Lahmacun + ayran menüsü çoğu yerde 100 lirayı bulurken, bu sene atağa geçen makarna 72 liradan alıcı bulabiliyor. 220 LİRAYA YENEN HAMBURGER Hürriyet yazarı Savaş Özbey Bodrum'un ünlü beac'inde 50 liralık lahmacuna rakip olarak Çeşme'deki ücretleri yazdı. Çeşme'de rekabet halindeki Zio Beach ve Neo Beach'te hamburger mönüsü tamı tamına 220 lirayı buluyor. Neo Beach, ünlü sanatçı Hande Yener'in Çeşme'de açtığı mekan olarak biliniyor.

  Çeşme civarında büyük uyuşturucu operasyonu düzenlendi DETAY
  Çeşme civarında ...

  İzmir'in Çeşme ilçesi ve çevresinde son bir hafta içinde tertip eden uyuşturucu operasyonlarında, satışa hazır fişek olarak deyim edilen 306 fişek ile 3 gram kokain ve 350 gram skank ele geçirildi. İzmir'in Çeşme kazasında son bir hafta içinde tertip eden uyuşturucu operasyonlarında, satışa hazır fişek olarak tabir edilen 306 fişek ile 3 gram kokain ve 350 gram skank ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, yaz sezonunun başlaması nedeniyle kazada uyuşturucuyla mücadele dahilinde son bir haftada operasyonlar tertip etti. Narkotik köpeği "Mişa'nın kullanıldığı operasyonlarda satışa hazır hale getirilmiş 306 fişek kokain ile 3 gram kokain ve 350 gram skank bulundu. Bir gün önce gece Alaçatı Semti'nde yapılan operasyonda ise bir miktar kokain ve esrar ele geçirildi. Yetkililer, uyuşturucuyla mücadelenin devam edeceğini belirtti.

  414 Tekne Türk Bayrağı Taktı DETAY
  414 Tekne Türk ...

  3 Mart tarihinde yayınlanan yabancı bayraktan Türk Bayrağı'na geçiş tebliği ile Çeşme Liman Müdürlüğü hudutları içinde bağlı bulunan çok sayıda tekne, Türk Bayrağı'na geçmek için Liman Başkanlığı'na müracaat yaptı. Çeşme Liman Müdürü Nihat Tozman, tebliğin yürürlüğü girdiği 3 Mart 2017 tarihinden bu yana, Liman Başkanlığı hudutları içinde bulunan 790 tekneden 414'ünün, yabancı bayraktan Türk Bayrağı'na geçiş işlemini bitirdiğini söyledi. Yüzde ellinin üzerinde teknenin Türk Bayrağı'na geçiş yapmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Liman Başkanı Tozman, "3 Mart 2017 tarih ve 29996 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2017/3 sayılı, yabancı bayraktan Türk Bayrağı'na geçişe ait tebliğ uyarınca işlemlere başladık. Yabancı sicillerden çıkarak bağlama kütüklerine kayıt yaptırmak isteyenlerin başvurularını alıyoruz. İlk olarak teknenin ölçümleri yapılıp, demirbaş listesi düzenledikten sonra, bağlama kütüğü ruhsatı hazırlanarak, dışalım işlemi için ÇeşmeGümrük Müdürlüğü'ne gönderiliyor. Liman Başkanlığı'mızca, tebliğin yürürlüğe tarihten bu yana 414 teknenin Türk Bayrağı'na geçiş işlemi yapıldı" diye konuştu. Çeşme Liman Başkanlığı hudutları içerisinde, IC ÇeşmeMarina'da 256, AlaçatıMarina'da 182, Altınyunus Setur Marina'da 97, Teos Marina'da 191, Dalyan Çeştur Yat Limanı'nda 40, Dalyan Balıkçı Barınağı'nda 9, Çiftlik Balıkçı Barınağı'nda 6, Ilıca Balıkçı Barınağı'nda 3 ve Sığacık Balıkçı Barınağı'nda 6 adet olmak üzere 790 özel tekne bulunuyor. 3 Mart tarihinde yürürlüğe giren tebliğle, tekneler için yüzde 23 olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) sıfırlanırken, yüzde 18 olan Katma Değer Vergisi (KATMA DEĞER VERGİSİ) yüzde 1'e düşürüldü. Teknelerden her sene alınan 400 TL ile 6 bin 500 TL arasındaki bağlama kütüğü harcı da kaldırıldı.

  Türkiyenin bir numarası yine Çeşme oldu DETAY
  Türkiyenin bir ...

  Öncel, Çeşme’nin yeni açılan Beach Ckub, Gurme restotanları ve otelleri ile tatilcileri ağırlamaya hazır olduğunu belirterek, “ Çeşme’ye bu sene yapılan yatırımlarla kazanın popülerliği bir sefer daha ispat etmiş oldu. Yeni hizmete giren oteller, gurme lokantaları ve Beach Clupları ile Çeşme bayramda tatilcileri ağırlamaya hazır. Güzel ve keyifli bir bayram tatili geçirmek isteyen herkesi Çeşme’ye bekliyoruz” diye konuştu. Öncel, bayram tatili için tüm hazırlıkları yaptıklarını da sözlerine ilave ederek, “ Çeşme Turistik Otelciler Birliği olarak tatilcilerimizi hoşnut etmek hesabına tüm hazırlıklarımızı bitirdik. Meselesiz ve güzel bir tatili hak eden yurttaşlarımızın tercihi her vakit olduğu gibi yeniden Çeş me olacaktır. Rezervasyonlara baktığımızda otellerimizin doluluk oranları yüzde 100’e yaklaştı. Mayıs ve Haizran ayı ramazan ve havaların iyi olmaması hasebiyle istediğimiz gibi bir doluluk oranı yakalayamadık. Bayram ve sonrasında Çeşme, ekim başına kadar iyi bir doluluk yakalayacaktır. Bunu öne sürerek söylüyorum ki; Türkiyenin en iyi tatil bölgesi Çeşme’dir ve öyle kalacaktır” diyerek görüşlerini ifade etti.  

  Çeşme devlet hastanesinden müthiş başarı DETAY
  Çeşme devlet ...

  Çeşme Devlet Hastanesi, 2017 senesi başından bu yana 3.068 operasyon gerçekleştirerek ehemmiyetli bir başarıya imzaladı. İki sene önce yeni binasında hizmet vermeye başlayan Çeşme Devlet Hastanesi, çağdaş binasında verdiği sıhhat hizmeti ile isminden söz ettirmeye devam ediyor. Başhekim Op. Dr. Atıl Birol idareninde sıhhat hizmeti sunan Çeşme Devlet Hastanesi'nde, 2017 senesi başından bu yana geçen 5,5 ay içinde, 523'ü özellikli operasyon ve 2 bin 545'i lokal operasyon olmak üzere toplam 3.068 operasyon gerçekleştirildi. "Sayımız az fakat hizmetimiz çok" Sağlık kurumu Başhekimi Op. Dr. Atıl Birol, 50 yataklı hastanelerinde laminer akımlı iki genel ve bir lokal operasyon salonu olduğunu belirterek, "Ocak ayı başından bu yana toplam 3.068 operasyon yaptık. Bu kadar kısa bir müddette bu kadar operasyon gerçekleştiren ekibimiz, canla başla çalışıyor. Bilhassa ortopedi ile ilgili çok iddialıyız. Ortopedide, Başhekim yardımcım Ortopedi Uzmanı Baran Şen, Fırat Pala ve Uğur Bakır ile beraber, sanki İzmir'in kemik hastanesi gibi çalışıyorlar. Çok ciddi operasyonlar yapıyorlar. Onun dışında Genel Cerrahi'de ehemmiyetli operasyonlar yapıyoruz. Kulak, Burun, Boğaz ve Bevliye servislerimizde de hatırı sayılır operasyon sayımız var. 24 saat 365 gün ameliyathaneyi, az sayıda olmalarına karşın hep diri ve canlı tutan ekibime çok teşekkür ediyorum. Hastanemizin özelliği, sayımız az fakat bütün arkadaşlarımız canla başla çalışarak sıhhat hizmeti sunuyorlar. Bu yüzden tüm sıhhat personelime teşekkür ediyorum" dedi. "Marka sağlık kurumu olma istikametinde ilerliyoruz" Sağlık kurumu Başhekim Yardımcısı ve Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Baran Şen de yaptığı izahta, üç uzman olarak Ortopedi servisinde hizmet verdiklerini belirterek, "Ortopedi muayenehanemiz, Çeşme Devlet Hastanesi'nin lokomotif muayenehanesidir. Tüm Türkiye'den hastalarımız, diz ve kalça takma cerrahi operasyonları için müracaat etmektedir. Hastanemizin yeni olması, ekibimizin genç ve diri olması ve son teknolojileri ameliyathanemizde kullanmamız, bizi diğer hastanelerden değişik kılmaktadır. Gerek Başhekimimiz, gerekse tüm sıhhat ekibimizle, Türkiye'de marka sağlık kurumu olmak istikametinde ilerlemekteyiz" diye konuştu.