Avrupanın En Büyük Açık Balıkçılık Turnuvası Alaçatı da sona erdi | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
Avrupanın En Büyük Açık Balıkçılık Turnuvası Alaçatı da sona erdi

Bu sene 11.'si tertip eden turnuvada, iş dünyasının önde gelen isimleri profesyonel sporcular ile yarıştı. Alaçatı'da tertip eden turnuvada En Büyük Balık ödülünü 87 kilogramlık balıkla Tornado isimli teknede yarışan Mahmut Özgener ve ekibi aldı.

Bu sene 11.'sine imza atılan ve bir denizcilik klasiğine dönüşen Turkcell Platinum Alaçatı Beynelmilel Balıkçılık Turnuvası Çeşme Alaçatı'da 80 teknenin katılımıyla 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Takriben 300 kişinin kayıt yaptırdığı turnuvada Uğur Işık, Turgut Konukoğlu, Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, Mahmut Özgener, Kürşad Tüzmen, Bülent Akgerman, Enis Ülgen, Sinan Kosif ve Cefi Kamhi gibi iş dünyasının tanınan simaları bulundu.

Şampiyon 87 kiloluk balıkla Tornado ekibi oldu

Hakem kurulunun değerlendirmeleriyle neticelerin izah ettiği turnuvada en büyük balığı yakalayan ve dereceye giren diğer ekiplere 8 Ekim'de Port Alaçatı'da tertip eden merasimle ödülleri verildi. Tornado teknesinde yarışan Türkiye Futbol Federasyonu daha önceki başkanı Mahmut Özgener ve ekibi turnuvanın ilk günü yakaladığı 87 kilogramlık balıkla En Büyük Balık ödülünün sahibi oldu. Özgener'e ödülünü Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu verdi. Yapılan puanlamaya göre genel sıralamada X-Shark birinci, Tornado ikinci, Whale Rider üçüncü oldular.

İlk gününden itibaren yabancı katılımcıların gösterdiği büyük alakayla beynelmilel olma özelliğini taşıyan Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, bu yıl da dünyanın çeşitli yerlerinden bir hayli yarışmacıyı ağırladı. Kazakistan, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, İtalya ve diğer komşu ülkelerden de katılımcıların olduğu organizasyonda bilhassa bu işin ustası olan Güney Afrika ve Yunan Adalarından gelen ekipler yarışmanın rekabet düzeyini yükseltti. Ekiplerin 6 ve 8 Ekim tarihlerinde denize açıldığı Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası, 8 Ekim Pazar günü 19.30'da başlayan ödül merasimi ve kapanış partisiyle bitti.

520 kez görüntülendi. / 15-10-2017 tarihinde eklendi.