Çeşme devlet hastanesinden müthiş başarı | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
Çeşme devlet hastanesinden müthiş başarı
Çeşme Devlet Hastanesi
, 2017 senesi başından bu yana 3.068 operasyon gerçekleştirerek ehemmiyetli bir başarıya imzaladı.

İki sene önce yeni binasında hizmet vermeye başlayan Çeşme Devlet Hastanesi, çağdaş binasında verdiği sıhhat hizmeti ile isminden söz ettirmeye devam ediyor. Başhekim Op. Dr. Atıl Birol idareninde sıhhat hizmeti sunan Çeşme Devlet Hastanesi'nde, 2017 senesi başından bu yana geçen 5,5 ay içinde, 523'ü özellikli operasyon ve 2 bin 545'i lokal operasyon olmak üzere toplam 3.068 operasyon gerçekleştirildi.

"Sayımız az fakat hizmetimiz çok"

Sağlık kurumu Başhekimi Op. Dr. Atıl Birol, 50 yataklı hastanelerinde laminer akımlı iki genel ve bir lokal operasyon salonu olduğunu belirterek, "Ocak ayı başından bu yana toplam 3.068 operasyon yaptık. Bu kadar kısa bir müddette bu kadar operasyon gerçekleştiren ekibimiz, canla başla çalışıyor. Bilhassa ortopedi ile ilgili çok iddialıyız. Ortopedide, Başhekim yardımcım Ortopedi Uzmanı Baran Şen, Fırat Pala ve Uğur Bakır ile beraber, sanki İzmir'in kemik hastanesi gibi çalışıyorlar. Çok ciddi operasyonlar yapıyorlar. Onun dışında Genel Cerrahi'de ehemmiyetli operasyonlar yapıyoruz. Kulak, Burun, Boğaz ve Bevliye servislerimizde de hatırı sayılır operasyon sayımız var. 24 saat 365 gün ameliyathaneyi, az sayıda olmalarına karşın hep diri ve canlı tutan ekibime çok teşekkür ediyorum. Hastanemizin özelliği, sayımız az fakat bütün arkadaşlarımız canla başla çalışarak sıhhat hizmeti sunuyorlar. Bu yüzden tüm sıhhat personelime teşekkür ediyorum" dedi.

"Marka sağlık kurumu olma istikametinde ilerliyoruz"

Sağlık kurumu Başhekim Yardımcısı ve Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Baran Şen de yaptığı izahta, üç uzman olarak Ortopedi servisinde hizmet verdiklerini belirterek, "Ortopedi muayenehanemiz, Çeşme Devlet Hastanesi'nin lokomotif muayenehanesidir. Tüm Türkiye'den hastalarımız, diz ve kalça takma cerrahi operasyonları için müracaat etmektedir. Hastanemizin yeni olması, ekibimizin genç ve diri olması ve son teknolojileri ameliyathanemizde kullanmamız, bizi diğer hastanelerden değişik kılmaktadır. Gerek Başhekimimiz, gerekse tüm sıhhat ekibimizle, Türkiye'de marka sağlık kurumu olmak istikametinde ilerlemekteyiz" diye konuştu.

 

879 kez görüntülendi. / 18-06-2017 tarihinde eklendi.