Fatih Terim Alaçatı da mekan bastı iddiası | Alaçatı ve Çeşme Rehberi
Fatih Terim Alaçatı da mekan bastı iddiası
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in, güveyleri Volkan Bahçekapılı ve Ahmet Baran Çetin ile beraber, Alaçatı’daki bir kebapçıda mekan sahipleriyle dövüş ettiği haberi günün en çok konuşulan konularından oldu. Olayla alakalı hem taraflardan hem de medyadan değişik iddialar geldi.

İşte olayın nasıl gerçekleştiği ile ilgili yapılan haberler ve polise verilen ifadeler:

FANATİK: TERİM MEKAN BASTI

Tarih; 14 Temmuz 2017… Yer; Alaçatı… Yüzevler ve Beeves isimli iki komşu lokanta… Yüzevler’in sahibi Selahattin Aydoğdu… Beeves’in sahibi ise Fatih Terim’in güveyi Ahmet Baran Çetin…

Çetin, komşusu ile kendi lokantanını ayırmak için tam ortaya hasırdan bir paravan çeker. Ancak bu vaziyet kim olduğu bilinmeyen bir şahıs tarafından yakıntı edilir. Çetin, yakıntıcının Aydoğdu olduğunu iddia eder ve vaziyeti kayınpederi Fatih Terim’e anlatır.

Fatih Terim, saat 20:45’te Aydoğdu’yu arar ve sorar:

– “Neden sıkıntı çıkartıyorsun…”

Aydoğdu ise kendisinin yakıntı etmediğini, ALIŞVERİŞ MERKEZİ idaresinin görsel dokuyu bozduğu için bu paravana müsaade etmediğini söyler. Ancak Terim’in telefondaki tutumundan rahatsız olduğu için de, şu yanıtı verir:

– “Şikayetçi olan ben değilim. Lakin tavrınız hoş değil. Sizden çekinmem.”

Bu yanıt üzerine sinirlenen Terim, Aydoğdu’yu cevaplar:

– “Şu an Bodrum’dayım. Bekle, Alaçatı’ya geliyorum…”

– “Tehdit etme, gel…”

Saatler 01:00’i gösterirken; Fatih Terim, iki güveyi Ahmet Baran Çetin, Volkan Bahçekapılı ve savunması olduğu ileri sürülen sakallı bir şahısla birlikte Alaçatı’ya restoranların olduğu bölgeye gelir.

Bu andan sonra gelişenler, Aydoğdu’nun ifadelerine göre şöyle:

Terim ve yanındakiler, restorana bahçe duvarından atlayarak girerler. Bu esnada Aydoğdu, “Hocam, müşteriler var. Gelin içeride başbaşa görüşelim” der. Ancak ortam gergindir ve bir anda kavga başlar. Volkan Bahçekapılı’nın mekandaki sandalyeleri sağa sola fırlattığı, dövüşte Yüzevler’de çalışan 5 kişinin yaralandığı öğrenilir.

Dövüş bittikten sonra Terim ve yanındakiler mekandan uzaklaşır. Darp edilen 5 çalışan önce hastaneye gittikçe darp raporu alır; hemen peşinden da Aydoğdu ile beraber karakola gittikçe ifade verirler ve Terim, iki güveyi ve bir savunmasından yakıntıcı olurlar.

Fatih Terim cephesinin de bir gün önce sabah saatlerinde karakola gittikçe ifade vereceği söylenir. Ancak bu konuda yetkililer, bir izah yapmazlar.
Olayın hemen peşinden aracılar devreye girerler ve gece süresince Aydoğdu’yu arayarak yakıntınını geri çekmesini isterler. Ancak bu telefonlara pozitif cevap vermeyen Aydoğdu, aynen şunları söyler:

– “Geri adım atmam. Zira haksız olan ben değilim. Fatih Terim ve yanındakiler rüzgâr yapmaya gelmişler. Keşke delikanlı gibi görüşseydiler. Asıl mücadele şimdi başlıyor.”
Olayın bir yanında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim var.

Diğer tarafta ise Selahattin Aydoğdu… Peki Aydoğdu kimdir?

Aydoğdu; TFF İdare Heyeti Yedek Azası…

Aydoğdu; Fatih Terim’in hemşehrisi ve Adana Demirspor Kulübü daha önceki başkanı…

ODA TV: FATİH TERİM’İN BURNU KIRILDI

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, Fatih Terim’in televizyoncu Acun Ilıcalı’nın evinde saklandığı öne sürüldü. Kavganın nedeni ise Terim’in güveyinin iş yerinin yanında olan Yüzevler’den gelen kebap kokusu olduğu öne sürülüyor. Odatv’ye gelen bilgilere göre, bu kokular sebebiyle Terim’in güveyi iki dükkan arasına paravan koyuyor, ancak şikayet sonrasında bu paravan kaldırılıyor. Paravanın kaldırılması sonrasında da kebap kokusunun devam etmesi üzerine Fatih Terim’in devreye girerek, Yüzevler mekanının sahibini telefon ettiği ve “Beni oraya getirtme” dediği öne sürülüyor. Bunun üzerine Yüzevler’in sahibi Terim’e sert yanıt verdiği iddialar arasında. Sonrasında ise Terim ve güveyleri Yüzevler mekanına yan dükkanın bahçesinde girdiği ve dövüş çıktığı söyleniyor. İddiaya göre; Yüzevler’in sahibi Terim’e yumruk attı ve Terim’in burnu kırıldı. İşletme çalışanlarının ise, kesici aletlerle Terim’in güveylerinin üzerine yürüdüğü öne sürülüyor. Terim ve güveylerinin işletmeden çabucak çıktıkları ve bu sırada arabalarını çarptıkları da iddialar arasında.

DOĞAN HABER AJANSI: FATİH TERİM KARAKOLLUK OLDU

Alaçatı’da birbirine komşu iki lokanta arasındaki ihtilaf yüzünden bir gün önce akşam çıkan dövüşe Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in isimi karıştı. Yüzevler Kebapçısı’nın sahibi Selahattin Aydoğdu ve çalışanları, Fatih Terim ile güveyleri Ahmet Baran Çetin, Volkan Bahçekapılı ve savunmaları ile ilgili ‘yaralama, mala zarar verme, konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlamasıyla yakıntıcı oldu.

İzmir’in Çeşme Kazası’ne bağlı turizm beldesi Alaçatı’da geçtiğimiz hafta Beşiktaş eski yöneticisi Emin Önal’a ait Club Baba Köyiçi Çarşısı açıldı. Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yedek azası ve eski Adana Demirspor Başkanı Selahattin Aydoğdu’ya ait ‘Yüzevler Kebapçısı’, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in güveyi Ahmet Baran Çetin’in ortağı olduğu ‘Beeves Steak House’ açıldı. İki komşu restoran arasında ‘duvar’ ve ‘fırın’ tartışması çıktı.

İddiaya göre Ahmet Baran Çetin komşu işyeri ile arasını kapattı ve Yüzevler Kebapçısı’nın fırını az ileriye yapmasını istedi. Selahattin Aydoğdu da fırını 60 santim ileriye aldı. Ancak bunu yeterli bulmayan Çetin, açılış yapıldıktan sonra fırının biraz daha ileriye alınmasını istedi, ancak bu talep yerine getirilmedi. Aynı zamanda Club Baba Köyiçi Çarşısı idaresi ‘Beeves Steak House’ ile ‘Yüzevler Kebapçısı’ arasındaki bölmenin kaldırılmasını istedi.

Fatih Terim devreye girdi

İki işyeri arasındaki anlaşmazlık Fatih Terim’e iletildi. Futbol dünyasından oldukları için birbirini tanıyan Selahattin Aydoğdu ile Fatih Terim bir gün önce akşam telefonla konuşurken iddiaya göre aralarında sert tartışma geçti.

Bunun Fatih Terim, yanında güveyleri Ahmet Baran Çetin, Volkan Bahçekapalı ve savunmalarıyla Bodrum’dan Alaçatı’ya geldi. Gece yarısı Yüzevler Kebapçısı’nda çıkan dövüşte işyeri sahibi Selahattin Aydoğdu ve 4 çalışanı çeşitli yerlerinden yaralandı. Fatih Terim, güveyleri ve savunmaları olay yerinden ayrıldı.

Selahattin Aydoğdu ve çalışanları gece Alaçatı Şehit Doğan Sakarya Polis Merkezi’ne gittikçe Fatih Terim, güveyleri Ahmet Baran Çetin, Volkan Bahçekapılı ve savunmalarından isteyerek yaralama, mala zarar verme, konut dokunulmazlığını ihlal suçlamasıyla yakıntıcı oldu.

Polise verilen ifadeler

Yüzevler Kebapçısı’nda fırıncı olan ve sandalyelerin havada uçuştuğu dövüşte yaralanan Abdurrahim Baysal, polis merkezinde bu sabaha karşı 04.21’de verdiği ifadede şunları söyledi.

“Bugün saat 00.10 gibi mesaideydim, fırında temizlik yapıyordum. İşyerinin bahçesinden gelen bağrışma sesleri duydum. Hemen o tarafa gittim ve Fatih Terim ile yanında bulunan tanımadığım dört- beş kişi mekanda bulunan sandalyeleri sağa sola fırlatıp işyerimizin sahibi olan Selahaddin Aydoğdu’ya saldırmaya çalışıyorlardı. Biz diğer çalışanlarla araya girdik. Bu esnada sol koluma ve kafama sandalye ile vurdular. Ancak karmaşada kimin vurduğunu görmedim. Sonrasında olay yerine polisler geldi. Ancak Fatih Terim ve karşı taraf mekandan gitmişti. Şahıslara karşı rastgele bir darp eylemim olmadı. Üzerime atılı suç varsa kabul etmiyorum. Bana vuran şahsı görmedim ancak bu olayı gerçekleştiren Fatih Terim ve yanında bulunan tüm şahısların saptayarak cezalandırılmalarını istiyorum, şikayetçiyim.”

“Babama da vurdular”

Selaaddin Aydoğdu’nun erkek çocuğu ve işyerinin müdürlüğünü yapan Uğur Aydoğdu, ‘Beeves Restoran’ ile komşu olduklarını, Fatih Terim’in güveyi Ahmet Baran Çetin’in isteği üzerine fırını 60 santim ileri alınmasını isteğini yerine getirdiklerini söyledi. Açılıştan sonra Çetin’in yeniden fırının daha ileri alınmasını istediğini, bunu kabul etmediklerini belirten Uğur Aydoğdu, şunları söyledi:

“Burada iki dükkan yan yanayız. Ahmet Baran Çetin’ın restoranı yanımızda isimi; Beeves. Çetin, araya duvar çekti. Bizim tarafımızda bir şey yok. ALIŞVERİŞ MERKEZİ idaresi, duvarın kaldırılmasını istedi. Beeves’in müdürleri Fatih Terim’i aradı ve ‘Adana Yüzevler Kebap bizi site idarenine şikayet ettiler’ diye konuştu. Terim, dün gece babamı telefon etti ve tehdit etti. ‘Selahaddin Bey illa oraya mı gelmem gerekli. Canımı sıkma beni oraya getirme’ dedi. Babam da ‘emret gel ne olacaksa olsun’ dedi. Terim, Bodrum’dan iki güveyi ve üç savunmasıyla toplam altı kişi geldi. ALIŞVERİŞ MERKEZİ’nin normal kapısından giriş yapmadılar, bizim kebapçının bahçesinin ortasına duvardan atladılar. Babama yumruk attılar. Volkan Bahçekapılı çalışanlara yumruk salladı. Babam da vurdu. Dükkanda çalışanlarla savunmalar birbirine girdi. Çalışanların sırtında ve kafasında sandalye kırdılar. Fatih Terim bağırıp çağırdı. Biz de karşılık verdik kaçıp gittiler. Takriben 5 dakika sürdü. Babam da polise şikayetçi oldu. Babamın yüzünde çizik var.”

“Çözülecek olaydı”

Club Baba Köyiçi Çarşısı sahibi Emin Önal’ın DHA’ya yaptığı açıklamada “çözülmesi muhtemel bir olayın Terim’in gereksiz yere sürdürdüğünü dile getirmesi bir yerde bardağı taşıran son hamle olduğu dile getirildi” dedi. Emin Önal, şunları söyledi:

“Terim Bodrum’da iken diğer mekanın sahibi Selahattin Aydoğdu, Çeşme’den uzun süren bir telefon müzakeresi yaptı. Bu müzakerenin ardından Terim, Bodrum Türkbükü’ndeki evinden atlayarak beraberindekilerle birlikte Çeşme’ye geldi. Fatih Terim ve Selahattin Aydoğdu Çeşme’de buluştukları andan itibaren kızılca kıyamet koptu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile TFF azası Selahattin Aydoğdu birbirine girdi. Etraftakilerin koşuşturmalarına karşın kavganın uzun müddet devam ettiği gözlendi. Terim münakaşanın ardından Bodrum’a döndü. Ancak Selahattin Aydoğdu polise giderek çıkan olaydan şikayetçi olduğu şeklinde ifade verdi.

“Şikayetimden vazgeçmeyeceğim”

İzmir’in Çeşme Kazası’nin turistik Alaçatı Semti’nde Adana Yüzevler Kebap sahibi Selahaddin Aydoğdu ve çalışanları ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, güveyleri ve savunmalarının karıştığı kavganın ardından konuşan Selahaddin Aydoğdu, Fatih Terim’in telefonda kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.. Aydoğdu DHA’ya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Olayın bizimle ilgisi yok. Yalnızca komşuyuz. Aramızdaki duvarı tahta çitle bölmeye kalktılar. Ahşaptan 7 metre uzunluğunda ayırdılar. Çarşı idaresi uyardı zati onları. Ben şikayet etmişim idaresi ben doldurmuşum gibi davrandılar. Fatih Hoca beni aradı, ‘Sen mi şikayet ettin?’ dedi. Dedim ki ‘Ben etmedim benimle ilgisi yok.’ Sonra ‘Güveylerimin yanında niçin dükkan açtın?’ dedi. Ben de ‘Herkes kısmetini yer, burası çarşı. Senin güveylerin benim yanımda mekan açtı’ dedim. Sonra beni tehdit etmeye başladı. ‘Hocam beni tehdit etme’ dedim. Sonra ‘Benim oraya gelmem lazım’ dedi. ‘Buyur gel hocam’ dedim. Buraya geldi şov yaptı. Dükkanımı bastı fakat iki dakikada kaçtı. Delikanlı adam kaçar mı? Yıllarca kimsenin yapamadığını ben yaptım. Şimdi de araya adam sokuyor yakıntımı geri alayım diye. Madem mekan basıyor. Arkasında dursun. Bana haber göndermesin. Yakıntımdan vazgeçmeyeceğim. O geldi mekanımı bastı. O ve güveyleri ve birkaç tanımadığım adamlar vardı. Geldi ve kayboldu. Mücadele yeni başlıyor neticeye bakacağız.”

665 kez görüntülendi. / 16-07-2017 tarihinde eklendi.